Widzisz zagrożenie – zareaguj i odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie lubelskim funkcjonuje od 14 września 2016 roku. Od tego momentu mieszkańcy powiatu janowskiego mogą na bieżąco informować Policję o zagrożeniach, występujących w danym rejonie. Dzięki takiej współpracy, wspólnie możemy wpływać na bezpieczeństwo w powiecie janowskim. Dziękujemy i zachęcamy do dalszego korzystania z tego narzędzia.

Przypominamy, że 14 września 2016 roku w województwie lubelskim zostało uruchomione nowe narzędzie informatyczne – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od tego dnia każdy mieszkaniec regionu może sam zadbać o bezpieczeństwo, zareagować na zagrożenia i podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Można też sprawdzić czy w jego okolicy zamieszkania jest bezpiecznie. Na mapie znajdują się informacje, dotyczące wybranych kategorii przestępstw, a także zagrożeń w ruchu drogowym.

Od początku 2021 roku na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu janowskiego zostało wprowadzonych 35 zgłoszeń, z tego 25 zostało potwierdzonych. Największa ilość zgłoszeń dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a konkretnie nieprawidłowego parkowania oraz przekraczania dozwolonej prędkości. Łącznie, w tej kategorii wpłynęło 29 zgłoszeń, z czego 24 zostało potwierdzonych. Wiele zgłoszeń dotyczyło spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym. Pozostałe zgłoszenia dotyczyły m. in. miejsc grupowania się małoletnich, złej organizacji ruchu drogowego czy niewłaściwej infrastruktury drogowej.

Warto przypomnieć, że za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy może przekazywać informacje o zagrożeniach, występujących w jego okolicy. Następnie te sygnały są przez Policję weryfikowane. Jeśli zagrożenie zostanie potwierdzone, Policja wprowadzi je wprost na mapę. Dziękujemy i zachęcamy do dalszego korzystania z tego narzędzia.

Podczas korzystania z mapy należy pamiętać, że nie służy ona do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Komenda Powiatowa Policji w Janowie Lubelskim