Dzień Edukacji Narodowej w I LO

,,Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi’”… Te słowa św. Jana Pawła II towarzyszyły nam podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dwunastego października 2023r. odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz uroczyste ślubowanie klas pierwszych.

Podczas akademii, Dyrektor Wiesława Dyjach wręczyła nagrody nauczycielom oraz oficjalnie powitała uczniów klas pierwszych w społeczności szkolnej I LO w Janowie Lubelskim. Przedstawiciele klas złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Ślubowali godnie reprezentować szkołę, dbać o tradycje, szanować drugiego człowieka oraz sumienną pracę i rozwijanie swoich pasji.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której uczniowie pięknymi słowami, piosenkami oraz prezentacjami multimedialnymi podziękowali nauczycielom za ich trudną, ale jakże piękną pracę. Akademię przygotowała klasa 2A pod przewodnictwem wychowawczyni Agnieszki Wołoszyn.

Mikołaj Torba z kl. 2A; foto: archiwum LO