„Godzina z Brzechwą” podczas spotkania w Dzwoli

Dnia 19 października Środowiskowy Dom Samopomocy w Janowie Lubelskim miał zaszczyt gościć w siedzibie Koła Gospodyń Wiejskich w Dzwoli. Nie było to pierwsze spotkanie w takim gronie, bowiem już w zeszłym roku na zaproszenie Pań z Koła Gospodyń, mogliśmy zaprezentować swój dorobek artystyczny. Tym razem, na warsztatach teatralno – muzycznych, prowadzonych w ramach projektu „Otwarty Świat – szansa na rozwój i niezależność”, przygotowaliśmy inscenizacje wierszy Jana Brzechwy i taki repertuar przedstawiliśmy przemiłej publiczności w Dzwoli.

Publikę stanowili uczniowie miejscowej szkoły, nauczyciele, a także zaprzyjaźnione już z nami Panie ze wspomnianego Koła. Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze. Nasze występy przypadły do gustu młodej publiczności. Rozbawieni, kreatywni, energiczni, bardzo chętnie uczestniczyliśmy we wspólnej zabawie, podczas której mogliśmy nie tylko zintegrować się, ale również wiele się nauczyć, wyciągając morały z każdej inscenizacji.

W ramach podziękowań, Pani Dyrektor Joanna Jaworska – Gumienik wraz z uczestnikami wręczyła na ręce Pani Bożeny Gumienik dla wszystkich Gospodyń kwietne kompozycje, przygotowane na warsztatach florystycznych. Całe wydarzenie zostało uwiecznione na fotografii i materiale video, wykonanym przez uczestników warsztatów filmowych w ramach wspomnianego projektu.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że niebawem znowu się spotkamy.

Anna Kaproń; foto: uczestnicy pod kierownictwem Małgorzaty Wrześniewskiej