Kapela Małków finalistami konkursu „Nasze Muzyczne Źródełko”. Zagłosuj w internecie!

Wiktoria i Michał Małkowie z Dzwoli czyli Kapela Małków finalistami konkursu „Nasze Muzyczne Źródełko”. Konkurs organizowany jest przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej i Polskie Radio Dzieciom. Zagłosuj na młodych muzykantów ze Szkoły Suki Biłgorajskiej.

Do 21 listopada trwa głosowanie internetowe. Zachęcamy do oddawania głosów na naszych muzykantów, którzy zagrali polkę „Stare buty”.

Głosujemy na stronie konkursu: www.zrodelko.polskieradio.pl (można oddać jeden głos dziennie).

Wiktoria, grająca na skrzypcach, i Michał na bębenku są uczniami Szkoły Suki Biłgorajskiej, która od blisko 15 lat podejmuje wiele działań na rzecz edukacji muzycznej młodych ludzi w zakresie muzyki ludowej naszego regionu, podtrzymywania i kultywowania dawnego stylu gry oraz regionalnych tradycji. Młodzi muzykanci są tegorocznymi laureatami Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym (otrzymali drugą nagrodę w kategorii „Mistrz – Uczeń”).

Lekcje gry odbywają się m.in. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kocudzy w ramach programu „Mistrz tradycji”, realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Więcej o działaniach na stronie www.sukabilgorajska.pl/mistrz-tradycji

Tekst; foto: Krzysztof Wasilczyk