LO śpiewa dla Niepodległej

Listopad to miesiąc pamięci o tych, którzy odeszli, ale to również czas, kiedy z dumą wspominamy wielkie wydarzenia z historii Polski. W różny sposób kultywujemy ten czas i wyrażamy swoją radość z odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczniowie z Grupy Artystycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza aktywnie włączyli się w tegoroczne obchody Dnia Odzyskania Niepodległości. Dziesiątego listopada uroczyście przed budynkiem szkoły odśpiewali hymn państwowy w ramach akcji #Szkoła do Hymnu. Swoim śpiewem uświetnili trwający w auli quiz historyczny oraz wzięli udział w Przeglądach Pieśni Patriotyczno-Religijnej w Janowskim Ośrodku Kultury i w Gorzycach. Swoimi umiejętnościami również podzielili się instrumentaliści, należący do Olek Orkiestry, działającej przy JOK-u.

Dziesiątego listopada w Janowskim Ośrodku Kultury podczas Przeglądu Pieśni Patriotyczno-Religijnej chwałę Niepodległej wyśpiewało 10 uczennic LO. Na podium, zdobywając pierwsze miejsce, stanęła Julia Jaworska z kl. 1a, Aneta Luks z kl. 2b z miejscem drugim oraz Amelia Mantycka z kl. 2e, która zajęła miejsce trzecie. Wyróżnienie otrzymała Łucja Lenart z kl. 1a.

Natomiast 19. listopada – podczas koncertu finałowego VI Przeglądu Pieśni Patriotyczno-Religijnej w Gorzycach, pierwsze miejsce wyśpiewała Julia Jaworska piosenką „Czerwone Maki na Monte Cassino”.

Z dumą i nadzieją patrzmy w przyszłość, że duch patriotyzmu nie zgaśnie w sercach młodych Polaków.

Siostra Tomasza; foto: archiwum szkoły