Młodzi strażacy na spływie kajakowym rzeką Bukową 11.09.2021r.

W sobotni słoneczny poranek 11. 09. 2021 r. grupa młodzieży, zrzeszona w drużynach pożarniczych przy Ochotniczych Strażach Pożarnych w Janowie Lubelskim i Wierzchowiskach Pierwszych – wspólnie ze swoimi opiekunami (19 osób), aktywnie spędzała czas na zorganizowanym spływie kajakowym rzeką Bukowa.

W organizację spływu zaangażowały się Ochotnicza Straż Pożarna w Janowie Lubelskim oraz Klub Żeglarski „ZEFIR” w Janowie Lubelskim.   Spływ był końcowym, praktycznym etapem szkolenia w ramach projektu „Szkolenie wodne dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP z terenu Powiatu Janowskiego – 2021 r.” Projekt dofinansowany był przez Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim w działaniu: „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”.

Młodzież podziwiała walory przyrodnicze i krajoznawcze rzeki Bukowa, poznawała jej faunę i florę. Spływ rozpoczął się w miejscowości Nalepy, trwał około 2,5 godziny i zakończył się w miejscowości Łążek Garncarski. Pomimo zmęczenia, na twarzach dzieci widoczny był uśmiech i zadowolenie.

Tekst; foto: Krzysztof Kurasiewicz, Jerzy Duda