Motocykliści dzieciom

Dzięki uprzejmości naszych przyjaciół na motocyklach mieliśmy okazję w tym roku dłużej świętować Dzień Dziecka. W dniu 14 czerwca w niedzielne piękne popołudnie nasi wychowankowie zostali zaproszeni na piknik zorganizowany w Szklarni. Kolejny raz ludzie o wielkich sercach postanowili poświęcić swój czas i środki tylko po to, żeby móc zobaczyć uśmiech na twarzach dzieci. Już od rana dzieci i młodzież z placówki Promyk wyczekiwały swoich wspaniałych gości, którzy głośno zawitali w naszych skromnych progach. Każde dziecko mogło wybrać sobie swój motocykl, by pod opieką motocyklisty móc podróżować w miejsce specjalnie przygotowane na tę okazję.

W miejscowości Szklarnia, w Ostoi Konika Biłgorajskiego czekało na nas mnóstwo atrakcji. Były zabawy na świeżym powietrzu, turniej gry w siatkówkę, możliwość obcowania ze zwierzętami, spacer ścieżką edukacyjną, a przede wszystkim możliwość jazdy na motorach, aż do ostatniej kropli benzyny. Na wygłodniałych czekała smaczna kiełbaska pieczona na ognisku, pizza i lody. Nie obyło się również bez upominków w postaci gier planszowych i innych gadżetów.

Na koniec odbyło się skromne podziękowanie, które spontanicznie popłynęło z ust jednego z wychowanków, oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie w pięknych okolicznościach przyrody. Po dniu pełnym wrażeń nasi sponsorzy odwieźli nas do domu pozostawiając piękne wspomnienia i wielką radość w sercach wszystkich dzieci. Z całego serca dziękujemy wszystkim motocyklistom oraz ich rodzinom, którzy będąc z nami uczą nas, że dzielenie się dobrem sprawia wiele radości.

Sylwia Bieńkowska