Piętnaście medali dla naszych zawodników w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Judo

Blisko 300 judoków świętowało Światowy Dzień Judo na matach w Janowie Lubelskim  podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Judo, zorganizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Judo Team Modliborzyce  wraz z filią Judo Team Janów Lubelski i Judo Team Potok Wielki.

Dnia 28 października b.r. na hali sportowej  przy Zespole Szkół Szkolno-Przedszkolnym w Janowie Lubelskim odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo. W zawodach wzięli udział zawodnicy z 14 klubów z województwa lubelskiego i podkarpackiego. Przeprowadzono ponad 350 emocjonujących i widowiskowych walk. Uczniowski Klub Sportowy Judo Team Modliborzyce reprezentowany był przez 39. osobową grupę judoków. Dla niektórych był to pierwszy start w zawodach. Nasi podopieczni zdobyli łącznie 15 medali:

Złoty medal: Michalina Kowalik, Milena Kamińska, Miłosz Gajór, Kamil Drelich;

Srebrny medal: Kacper Sajdak, Ignacy Jachim, Weronika Skorupska, Sebastian Radomski, Kinga Zaremska , Gabriel Krasowski;

Brązowy medal: Lena Ludian, Nela Malinowska, Kamil Malinowski, Krzysztof Woźniak, Jakub Krasowski.

Tuż za podium uplasowali się : Skorupska Dominika, Baciur Nikola, Ludian Viktor, Kwaśnik Jakub, Krasowski Alan, Kotwica Oskar, Rot Aleksander, Wojtan Nina Świerczyński Stanisław, Socha Hubert, Gajór Mateusz, Kolano Nikodem, Szyszkowski Miłosz, Sroka Cezary, Wiliński Igor, Wróbel Mikołaj, Drelich Kinga, Wróbel Filip, Lewandowski Karol, Kamiński Patryk.

Bardzo nam miło, że swoją obecnością zaszczyciły nas władze samorządowe: Wicestarosta Powiatu Janowskiego Michał Komacki, Radny Rady Powiatu Piotr Rogoża, Burmistrz Modliborzyc Witold Kowalik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Modliborzycach Adam Kapusta, Sekretarz Gminy Modliborzyce Marzena Dolecka-Jocek.

Podczas zawodów mogliśmy zasmakować przysmaków serwowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich „Wysokie Obcasy” w Modliborzycach.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę rodziców naszych judoków, którzy bardzo mocno zaangażowali się w pomoc przy organizacji zawodów oraz Szkoły w Zaklikowie za udostępnienie mat. Dziękujemy także naszym sponsorom, którymi są: Gmina Modliborzyce, Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej, Powiat Janowski, Nadleśnictwo Janów Lubelski, Lasy Państwowe, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Em-Haft , Salon fryzjerski Aldona Wieczorek Modliborzyce ul.Armii Krajowej 12A, Siłownia Activ, RS-Bud, S-T-P ,,Strahltechnik Poland”, Browar Manufaktura Janów Lubelski, Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach, Modliborzyce – miasto i gmina, PHU Ogrodnik, Market Pszczółka Modliborzyce.

Tekst: Sebastian Rogoża „Uczniowski Klub Sportowy Judo Team Modliborzyce”

Foto: arch. Uczniowski Klub Sportowy Judo Team Modliborzyce