Podsumowanie Dnia Dawcy Szpiku – 23 marca 2023r.

29 osób zarejestrowaliśmy w Bazie Potencjalnych Dawców Szpiku i Komórek Macierzystych Fundacji DKMS Polska. Cieszymy się z każdego zarejestrowanego dawcy, ponieważ każda zarejestrowana osoba to kolejna szansa na życie i zdrowie dla pacjentów chorych na nowotwory krwi, a warto pamiętać, że w Polsce białaczkę diagnozuje się co roku u 10 tys. osób. Dla wielu z nich jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Decyzja o rejestracji powinna być podjęta świadomie i odpowiedzialnie, dlatego też zachęcam wszystkich, którzy w tym roku jeszcze się wahali, do szukania informacji na temat zostania dawcą szpiku i zadawania pytań, na przykład członkom Fundacji DKMS Polska, która od 2008 r. jako niezależna organizacja non-profit bada i rejestruje potencjalnych dawców.

Dziękujemy tym, którzy dokonali rejestracji. Dziękujemy wspaniałym wolontariuszkom i wolontariuszom z klas 4Ap i 1F: Katarzynie Jarosz, Kindze Kudrelik, Urszuli Łacek, Ani Łupinie, Wiktorii Łukasz, Mikołajowi Łukasikowi i Mai Wójtowicz, którzy zaangażowali się w organizację i przeprowadzenie całego wydarzenia. Mam nadzieję, że udział w tej akcji przyniósł wam tyle satysfakcji, co mi. Znowu udowadniacie, że warto włączać się w organizację Dnia Dawcy Szpiku. Następna taka akcja za rok.

Magdalena Wójtowicz; foto: archiwum I LO