Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku wrócili z praktyk zagranicznych w Grecji

Bogatsi o nowe umiejętności praktyczne oraz doświadczenia kulturowe powrócili uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku po dwutygodniowych praktykach w Grecji. Młodzież przebywała w przepięknej scenerii Riwiery Olimpijskiej nad Morzem Egejskim, w turystycznej miejscowości Leptokaria. W zajęciach praktycznych uczestniczyło 32 uczniów Technikum.

Tajniki kuchni greckiej i zasady obsługi gości hotelowych poznawali uczniowie, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, zaś umiejętności, związane z naprawą maszyn i sprzętu, szkolili technicy mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz rolnicy. Wartością dodaną wyjazdu była możliwość poznania greckiej kultury i przyrody. Młodzież uczestniczyła m.in. w rejsie na Skiathos (urokliwą przyrodniczo wyspę archipelagu Sporad, znaną z musicalu „Mamma Mia”, charakteryzującą się typową grecką zabudową) oraz w wycieczce do Kalambaki, gdzie zwiedzała Meteory – słynny kompleks zawieszonych w powietrzu klasztorów.

Wyjazd na praktykę do Grecji odbył się w ramach projektu „Zagraniczne praktyki zawodowe – pewny start na profesjonalnym rynku pracy” nr 2020-1-PL-KA102-078893, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedzą Edukacja Rozwój.

Tekst; foto: Krzysztof Jabłoński, Zenon Mazur