Uczniowie ZSCKR w Potoczku w finale Olimpiady Młodych Producentów Rolnych w Kielcach

Szymon Rycerz i Tomasz Knieja, kształcący się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku reprezentowali województwo lubelskie podczas finału krajowego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Konkurs organizowany przez Związek Młodzieży Wiejskiej pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesława Siekierskiego oraz patronatem naukowym Rektora Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie Sylwestra Tabora odbył się podczas targów AGROTECH w Kielcach, 8 marca 2024r.

Ponad 70 uczestników, laureatów eliminacji wojewódzkich sprawdziło swoją wiedzę i umiejętności podczas dwuetapowego testu, obejmującego m.in. zagadnienia, dotyczące budowy maszyn, produkcji roślinnej i zwierzęcej, ochrony środowiska, bezpieczeństwa i higieny pracy.

Po obu częściach konkursowych, Szymon Rycerz ostatecznie uplasował się na 15 pozycji premiowanej nagrodami, Tomek Knieja znalazł się w drugiej dwudziestce uczestników olimpiady. Obu naszym laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów również za rok.

Krzysztof Jabłoński; foto: Łukasz Drewniowski

Opis zdjęć:

Zdj. 1. 8.03.2024 – uczniowie ZSCKR w Potoczku, uczestnicy olimpiady MPR, Szymon Rycerz (od lewej) i Tomasz Knieja

Zdj. 2. 8.03.2024 – część pisemna testowa

Zdj. 3. 8.03.2024 – Szymon Rycerz (od lewej) i Tomasz Knieja z opiekunem Krzysztofem Jabłońskim

 Zdj. 4. .8.03.2024 – Wręczenie nagród Szymonowi Rycerzowi.

Zdj. 5. 8.03.2024 – Druga premiowana dziesiątka finalistów Olimpiady MPR, Szymon Rycerz drugi z lewej