W Liceum Ogólnokształcącym zagospodarowują otoczenie

W starym ogólniaku zagospodarowują otoczenie. W tym roku, pojawiło się nowe wielofunkcyjne boisko sportowe wraz z siłownią do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Super sprawa. Teren wygląda jak z obrazka, w przeciwieństwie do drugiej części przyszkolnego „dziedzińca”.

Mowa o placu, który – jeśli wszystko pójdzie z planem, zostanie przebudowany w następnym roku. Koszt zadania oszacowano na ponad ćwierć miliona zł. Część pieniędzy zabezpieczy w budżecie organ prowadzący szkołę, czyli Powiat Janowski. Resztę, stanowiłoby dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego – stosowny wniosek do Lokalnej Grupy Działania „Leśny Krąg” złoży janowskie Starostwo.

Planowana inwestycja dotyczy przebudowy placu i chodników, które zostaną wykonane z kostki betonowej. Pojawią się ławki i stojaki na rowery, a w środkowej części placu – dwa pasy zieleni, które poprawią wygląd wizualny otoczenia.

Roboty pomiarowe, rozbiórkowe i ziemne oraz podbudowa nawierzchni byłyby realizowane ze środków własnych Powiatu Janowskiego.

Alina Boś; foto: archiwum LO