ilustracja wpisu

Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych w Janowie Lubelskim informuje, iż realizowane będą wnioski:

1. o zarejestrowanie pojazdu po raz pierwszy w kraju (z zagranicy);
  2. o zarejestrowanie pojazdu nowego z salonu

Pojazdy, które były już zarejestrowane w Polsce mogą być użytkowane bez przerejestrowania oraz dowody rejestracyjne do złożenia wniosku o wymianę np. z powodu braku rubryk. Na czas pandemii sankcje administracyjne są zawieszone – nie są nakładane kary administracyjne za nieprzerejestrowanie pojazdu.

W przypadkach, gdzie właściciel jednak zdecyduje się złożyć wniosek o przerejestrowanie pojazdu może tego dokonać poprzez złożenie wszystkich dokumentów (w oryginałach) niezbędnych do rejestracji/przerejestrowania, tablic rejestracyjnych, wraz z formularzem wniosku (druki wniosków oraz niezbędne informacje, opłaty: http://powiatjanowski.pl/esp1_p_959.html ) oraz dowodem opłaty za rejestrację i numerem telefonu do właściela.

Czas oczekiwania na realizację wniosku wynosi do około 7 dni od daty umieszczenia kompletu dokumentów w skrzynce podawczej Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim (parter –przy wejściu głównym).

ODBIÓR DOWODÓW

Dowody rejestracyjne, które są do odbioru mogą być wysłane pocztą właścicielowi, po wcześniejszym umieszczeniu w skrzynce podawczej pozwolenia czasowego i karty pojazdu. W innych przypadkach należy posługiwać się dowodami rejestracyjnymi/ dowodami czasowymi – wydanymi. Należy mieć ważne badania techniczne oraz ubezpieczenie OC.