Wyniki konkursu wiedzy o HIV/AIDS w I LO w Janowie Lubelskim

W dniu 2. grudnia 2021 w I LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim odbył się szkolny konkurs wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem: „Rock Red Ribbon”.

Celem konkursu było nie tylko stworzenie uczniom możliwości wykazania się wiedzą w tym zakresie, ale także zwrócenie uwagi na potrzebę profilaktyki. Kiedy cały świat boryka się z problemem pandemii, zapominamy o zagrożeniu ze strony innych patogenów, wywołujących niebezpieczne choroby. Niewątpliwie, takim zagrożeniem nadal jest wirus HIV. Warto wiedzieć, że na całym świecie jest około 38 mln zakażonych (mnij więcej tyle, ile mieszka w Polsce).

Od 33 lat, 1 grudnia jest Światowym Dniem Walki z AIDS. Co roku, wszyscy jednoczymy się, aby wspierać zakażonych i chorych. Nasz konkurs jest wyrazem solidarności ze wszystkimi osobami, żyjącymi z HIV. W ten sposób, wyrażamy swój sprzeciw wobec stygmatyzowania osób seropozytywnych i stawianiu ich poza marginesem społeczeństwa.

Nasze przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży LO. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy za przyłączenie się do nas, a tym samym – pomoc w rozpowszechnianiu wiedzy o HIV/AIDS.

Na szczególne wyróżnienie zasługują laureaci: I miejsce ex aequo – Aleksandra Blacha z klasy 1a i Anna Łupina z klasy 3 Ap, II miejsce ex aequo – Izabela Strąg z klasy 3 a, Anna Zdybel z klasy 3 Ap i Aleksandra Lenart z klasy 3 Ap.

Dziękujemy za współpracę pani Emilii Mirosław z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Janowie Lubelskim (Stacja,, od ponad 20 lat wspiera nas w działaniach profilaktycznych, realizowanych w szkole).

Na pierwszym zdjęciu (od lewej): Wiesława Dyjach – Dyrektor LO, Izabela Strąk, Marzena Hys – Mazur – nauczyciel biologii, Aleksandra Blacha, Agnieszka Maziarczyk – nauczyciel biologii, Anna Łupina, Aleksandra Lenart, Anna Zdybel, Emilia Mirosław.

Marzena Hys – Mazur; organizatorzy: Agnieszka Maziarczyk i M. Hys – Mazur; foto: archiwum LO