XIII piknik rodzinny ,,Zaolszyniak” 2021

Już po raz XIII, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią w środowe, słoneczne popołudnie 7 lipca br. odbył się piknik rodzinny zorganizowany na terenach zielonych przyległych do placu zabaw na osiedlu Zaolszynie przez Sławomira Dworaka, Janusza Lepiejzę oraz Stowarzyszenie Zaolszyniak w Janowie Lubelskim.
Piknik rodzinny Zaolszyniak organizowany jest z długoletnią, bo już 13 letnią tradycją, a na który przybywają licznie nie tylko dzieci z rodzicami i dziadkami z osiedla Zaolszynie, ale także z innych osiedli Janowa Lubelskiego oraz okolicznych sołectw. Jak zwykle w czasie trwania spotkania odbyły się konkursy, zabawy i gry zręcznościowe w ramach realizacji projektu ,,Jedność przez różnorodność – sportowe spotkania sąsiedzkie szansą na rozwój społeczności lokalnych – Edycja VI” wspartego finansowo środkami Gminy Janów Lubelski z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomani oraz środkami Powiatu Janowskiego w ramach projektu Wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Organizatorzy skierowali na początku pikniku słowa przywitania do wszystkich przybyłych na spotkanie oraz przedstawili darczyńców dzięki, którym zostały zakupione nagrody, upominki oraz poczęstunek dla uczestników zabawy.
Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś, który przybył na piknik życzył wszystkim obecnym dobrej zabawy, dzieciom radosnych i bezpiecznych wakacji, a następnie obdarował najmłodszych słodyczami. Konkursy dla dzieci cieszyły się dużym zainteresowaniem, a ich uczestnicy sami wylosowali dla siebie nagrody  w postaci piłek, gier planszowych, zabawek. Jeden z konkursów został zorganizowany dla rodziców, a jego realizacja przysporzyła wiele dobrej zabawy dla wszystkich uczestników spotkania. Piknik został zorganizowany dzięki pomocy finansowej: Gminy Janów Lubelski i Powiatu Janowskiego  w związku z realizacją projektów grantowych, za co serdeczne podziękowania składamy na ręce Burmistrza Krzysztofa Kołtysia oraz Starosty Artura Pizonia, a także dzięki uprzejmości darczyńców do których należy: Nadleśnictwo Janów Lubelski z Nadleśniczym Waldemarem Kuśmierczykiem, Daniel Miś firma Dankop, Alucrom Sp. z o.o. z kierownikiem oddziału Dariuszem Nowakiem, Andrzej Nadłonek hurtownia BOTEX, Józef Skubik Spec – Kop, Krzysztof Biernat Transportex, Adam Wieleba Instalatorstwo Elektryczne, Speed Tank Transport Daniel Krzysztoń, Sławomir Krzysztoń.

Tekst , foto Arch. Stowarzyszenia.