XVI piknik rodzinny ,,Zaolszyniak” 2024

Po raz XVI w sobotnie, słoneczne popołudnie 8 czerwca br. odbył się piknik rodzinny, zorganizowany na terenach zielonych, przyległych do placu zabaw na osiedlu Zaolszynie przez Stowarzyszenie „Zaolszyniak” w Janowie Lubelskim. W zabawach brało udział ponad 160 dzieci z rodzicami i dziadkami. Jako organizatorzy, gorąco przywitaliśmy wszystkich przybyłych na spotkanie oraz odczytaliśmy listę darczyńców, dzięki którym zostały zakupione nagrody, upominki oraz ufundowany poczęstunek dla uczestników zabawy.

W spotkaniu, na nasze zaproszenie, uczestniczyli – w imieniu Burmistrza Janowa Lubelskiego Krzysztofa Kołtysia – Sekretarz Gminy Janów Lubelski Magdalena Kolasa i Starosta Janowski Artur Pizoń. Zarówno Sekretarz, jak i Starosta, życzyli wszystkim dobrej zabawy, dzieciom radosnych i bezpiecznych wakacji, a następnie uczestnikom pikniku rozdali ufundowane słodycze. W czasie trwania spotkania odbyły się konkursy, zabawy i gry zręcznościowe w ramach realizacji projektu ,,Jedność przez różnorodność – sportowe spotkania sąsiedzkie szansą na rozwój społeczności lokalnych – edycja IX”, wspartego finansowo środkami Gminy Janów Lubelski z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii oraz środkami Powiatu Janowskiego w ramach projektu Wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Każde dziecko, uczestniczące w pikniku, otrzymało nagrodę rzeczową oraz zostało poczęstowane słodyczami, bananem, pizzą.

Listę darczyńców, dzięki którym odbył się piknik, uzupełniają: Nadleśnictwo Janów Lubelski, Daniel Miś firma Dankop, Andrzej Nadłonek hurtownia BOTEX, Krzysztof Biernat Transportex, Adam Wieleba Instalatorstwo Elektryczne, TomStal Tomasz Cichocki, Łukasz Flis PizzaGigant. Za pomoc w organizacji szczególnie dziękuję koledze Januszowi Lepiejzie, a za przeprowadzenie gier i zabaw zręcznościowych – Julii, Januszowi Jr, Dawidowi, Patrycji, Aleksandrze. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękuję za wspólną, bezpieczną zabawę, a darczyńcom dziękuję za dobre serce i wsparcie organizacji pikniku.

Sławomir Dworak; foto: archiwum stowarzyszenia